Kepez, Kanal Mahallesi’nde bulunan Alaeddin Keykubat Ortaokuluna hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş tarafından yaptırılan 12 derslikli ek bina açılışı yapılarak hizmete girdi.
 
Açılışı, hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş, Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İdare Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar gerçekleştirdi.
 
Halk oyunları gösterisinin ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende sırasyıla hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve sonrasında Kaymakam Özgödek konuşma yaptı.
 
Kaymakam Özgödek konuşmasında; “2014-2015 Öğretim yılında sadece örgün eğitimde 92 bin olan öğrenci sayısı bugün 100 bini geçmiştir. Öğrenci sayısındaki bu artışın doğal sonucu olarak da yeni okul ve derslik ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Kaldı ki mevcut dersliklerimizde ihtiyaca cevap vermekte zorlanmakta bu yüzden Temel Eğitim ve Orta Öğretimdeki 61 okulumuzda ikili eğitim vermek mecburiyetinde kalınmaktadır” dedi. Protokolün imzalanmasından bu yana 7 ay geçtiğini belirten Kaymakam Özgödek sözlerine şöyle devam etti.
 
“Alaeddin Keykubat Okulumuzun genişlemiş haliyle Kanal mahallemize, bütün yararlananlara, öğretmen ve öğrencilerine, ilçemize ve ilimize hayırlı olması dileğiyle hepinizi hasreten bütün hayırseverlerimizi içten duygularımla ve Kepez’de açılacak yeni okullarda tekrar buluşmak dileğiyle bir kez daha hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
 
Tören sonrası sınıfları gezen protokol, aynı zamanda öğrencilere hediye verirken, aynı zamanda okulun yapımında bizzat ilgilenen hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş'a yardımlarından dolayı Kaymakam Özgödek plaket takdim etti. 
 
Haber ve Fotoğraflar : Turan AY