Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kepez İlçesi’nde düzenlenen törende 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası ve Gülgün- Nihat Ömür Ortaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.
Törene  Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, okulu yaptıran hayırsever Gülgün- Nihat Ömür çifti, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit düşenler için dua edildi.
Vali Karaloğlu: “Siz sadece anne ve babalarınızın çocukları değilsiniz. Siz hepimizin bu milletin çocukları, gözbebeği, geleceğisiniz. Onun için sizin çok iyi bir şekilde eğitilmeniz, iyi bir insan, iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmeniz her birimiz için çok önemli. Her şeyimizi sizin daha iyi yetişmeniz için ortaya koyduk. Ama unutmayın, okulda her şeyi öğrenemezsiniz. Okulda öğreneceğiniz en önemli şey, bilgiye nasıl ulaşacağınızı öğrenmektir. Bilgiye ulaştıktan sonra mutlaka araştıran, sorgulayan, yeni icatlar ortaya koyan, başımıza yeni icatlar çıkaran insanlar olmanızı sizden bekliyoruz. Artık insanlığa yeni şeyler söyleme zamanı geldiğini millet olarak farkında olmamız lazım. Bizim hedefimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi fikri hür, vicdanı hür nesiller gençler yetiştirmektir.” İfadelerine yer verdi.
Törende, Vali Münir Karaloğlu ikinci okullarını yaptıran hayırsever Gülgün- Nihat Ömür çiftine onur belgesi takdim etti. Halk oyunları gösterisi ve günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, protokol üyeleri birlikte kurdele keserek ilk ders zilini çaldı.
Sınıfları gezerek öğrencilere kitaplar hediye eden Vali Karaloğlu, öğretmenlerle bir araya geldi. Vali Karaloğlu Gülgün- Nihat Ömür Ortaokulu’ndan ayrılırken okulun bahçesine günün anısına fidan dikti.