Cuntacı bir grup askerin darbe girişimi sonucunda Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne uçak ve helikopterle düzenlenen haince saldırıda emniyet binasında görevi başında şehit edilen Muhammet Oğuz KILINÇ, ilçemiz Kaymakamı Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK’in de iştirak ettiği cenaze merasimini müteakip, Antalya-Uncalı mezarlığında defnedildi.
 
Şehit polis memuru Muhammet Oğuz KILINÇ’ın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görev yaparken geçici görevle Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğüne gönderildiği, birkaç gün önce Van iline tayininin çıktığı ve yeni görevine gitmek üzere hazırlık yaptığı öğrenildi.
 
Şehit edilen polis memuru Muhammet Oğuz KILINÇ’ın, ilçemiz Kepez Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yapan babası Zeki KILINÇ  sosyal medya hesabından yayınladığı şehit oğlunun fotoğrafının altında; “Artık ben de bir şehit babasıyım. Kendisiyle onur ve gurur duyduğum, canım oğlum Muhammet Oğuz KILINÇ, Ankara Emniyetine hainlerce yapılan kalleşçe saldırı esnasında çarpışarak şehit düşmüştür”, ifadelerini kullanmıştır. 
 
Haber : Turan Ay