Devlet, Kepez Belediyesi, Kepez Emniyet Hizmetleri Derneği ve Kepez’de yaşayan hayırsever iş adamlarının el birliğiyle inşa edilen Şehit Uğur Gökcan Polis Merkezi açıldı.
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun yanı sıra, Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile davetlilerin katıldığı açılışta konuşan Kaymakam Özgödek; “Varsak Şehit Uğur Gökcan Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası’nın temeli Ekim 2015 tarihinde atılmıştır. Binamız 3 katlı ve 24 odalı olup; her bir katı 525 m2 büyüklüğünde ve toplamda da 1575 m2 kullanım alanına sahiptir. Polis merkezimiz bütünüyle, 124 hayırsever kurum, şirket ve iş adamının destek ve katkılarıyla tamamlanmış, inşaatında kamu kaynakları kullanılmamıştır. Bu bakımdan da, polis-vatandaş dayanışmasının çok değerli bir örneğini teşkil etmektedir.
 
Birazdan açılışını yapacağımız Varsak Şehit Uğur Gökcan Polis Merkezi, toplam 70.000 nüfusu olan 9 mahalleye hizmet verecektir. Bu 9 mahalleden 8’i şimdiye kadar 250.000 nüfus ve 25 mahalleyi kapsamına alan Kepez Polis Merkezi’nden hizmet almaktaydı ve bu durum da söz konusu mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımızın güvenlik hizmeti almasında ve polisimizin olay mahalline ulaşmasında nispeten gecikmelere neden olmaktaydı. Artık, bu mahallelerdeki vatandaşlarımız çok daha kolay bir şekilde polise başvurabilecek ve polisimiz de onların yardımına hızla ulaşabilecek, böylece hizmette kalite artmış olacaktır. Diyerek Varsak Şehit Uğur Gökcan Polis Merkezinin herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.